E-ticaret

On Altı Soruda Etsy Listelerimiz Neler İçermelidir?

On altı soruda Etsy listelerimiz neler içermelidir?

Etsy’de el emeği özel ürünlerin satışı yapıldığı için, müşteri profili diğer eticaret sitelerine göre farklılık gösterebilmektedir. Burdaki müşterilerin büyük çoğunluğunu, el emeğine özel ilgi duyan, sevdiklerine özel hediyeler almak isteyen, biricik ürünlere sahip olmak isteyen kişiler oluşturur. Bu sebeple Etsy listelerimiz de ürünlerimizi bu özel müşteri kitlesine satmaya yönelik olarak hazırlanmalıdır.

Ürünümüzden tamamen emin olsak da harika ürünlere sahip olsak da bu ürünleri doğru şekilde sunamadığımızda, görüntülenme ve satışlar az oluyor. Bu durum da moral bozarak çoğu Etsy satıcısını uzaklaştırıyor. Şunu kabul etmeliyiz ki bir ürünü hazırlamak kadar onu en doğru şekilde sunmak ve pazarlamak da önemlidir. Bunun için yoğun bir çaba gereklidir. Ürünlere kendi bakış açımızdan değil hedef müşteri kitlemiz açısından bakmalıyız.

Bu yazıda on altı soruda Etsy listelerimiz neler içermelidir? Sorusuna cevap vermiş oluyoruz. Liste hazırlamak zor ve kafa karıştırıcı bir süreç olabiliyor. Doğru anahtar kelimeleri seçmek, açıklama bölümünde her şeyi en şekilde ifade etmek vs. Bu içerikteki on altı soruyu detaylı bir şekilde cevaplandırarak en kaliteleri listeleri hazırlayabilir. Ürününüzü hedef kitlenize pazarlayabilirsiniz. (Soruları cevaplandırırken hem ürün görselleriniz, hem anahtar kelimeleriniz hem de ürünü açıklama bölümünüz için düşünerek cevaplamalı ve listelerinizi bu şekilde hazırlamalısınız.)

Keyifli okumalar ve iyi çalışmalar dilerim. Herkese bol satışlar!

Soru 1: Bu nedir? : Ürününüzün ne olduğu sizin için yeterince açık olsa bile müşteriniz için aynı durum geçerli olmayabilir.

Soru 2: Bu ne renk?: Sizin ekranınızdaki renk ile müşteriniz ekranındaki renk aynı olmayabilir.

Soru 3: Ne kadar büyük?: Bu tablo evimin duvarına sığacak mı? Bu küpeler omzuma kadar sarkacak mı? Bir müşteri olarak bunları tahmin etmek değil emin olmak istiyorum.

Soru 4: Fotoğraftaki her şeyi alacak mıyım?: Görseldeki tüm ürünler benim mi olacak yoksa arka plandaki ürünler yalnızca dekor amaçlı mı?

Soru 5: Bana uyacak mı?: Küçük ya da büyük gibi değil de daha kapsamlı boyutlandırma bilgileri istiyorum.

Soru 6: Ya bana uymazsa?: Ürünü değiştirir misin? İade alır mısın? İade ücretini kim öder?

Soru 7: Kullanıma hazır mı?: Bu fotoğraf asılmaya hazır mı yoksa onu çerçeveletmem gerekir mi?

Soru 8: Nasıl ulaşır?: Hediye paketi yapıyor musunuz? Kargoya hazır mı yoksa sipariş üzerine mi yapacaksınız?

Soru 9: Nasıl hissettiriyor?: Eşarbın dokusu yumuşak mı? Bu kolye ağır mıdır?

Soru 10: Nasıl çalışır, nasıl kullanılır?: Tokası var mı? Belime bağlamam gerekir mi?

Soru 11: Neden diğer dükkandan daha iyisin?: Sizin ürününüzü en iyi hale getiren hangi beceri ve malzemeler mevcut?

Soru 12: Bu ürün neyden yapıldı?: Hangi malzeme ve teknikleri kullanıyorsunuz?

Soru 13: Nasıl kullanılır?: O yün kazağı yıkatıp kurutabilir miyim?

Soru 14: Bu ürünü kimler satın almalı ya da almamalıdır?: Hamileler için uygun mudur? Çocuklar ya da evcil dostum için uygun mudur?

Soru 15: Ne için kullanılır?: Bu dekoratif bir ürün müdür yoksa işlevi var mıdır?

Soru 16: Bu eşya olmadan yaşayabilir miyim?: Muhtemelen müşterileriniz sizin ürününüz olmadan da yaşayabilir. Onlara satmak sizin işiniz. Bu ürüne sahip olmanın ne kadar harika bir duygu olduğunu onlara bildirin. O güzel bileklik ile bir prenses gibi hissedecekler mi? Bu ürün mükemmel bir hediye mi? Belirli duygular uyandırıyor mu? Bize neyin harika olduğunu söyle!

Profesyonel Etsy Eğitimi ve Danışmanlık sayfamızı incelemek için tıklayın. 

Author

konakakademi

error: Content is protected !!